Aká je rýchlosť golfovej loptičky?

Aká je rýchlosť golfovej loptičky a kedy v histórii letela najrýchlejšie? A aká rýchla je vlastne hlava palice? Čítajte ďalej a budete múdrejší.

Rýchlosť letiacej loptičky je vyššia než rýchlosť palice. Dôvodom je to, že lopta sa pri údere deformuje a tak od palice akoby odskočí. Tým dosiahne vyššiu rýchlosť než hlava palice, ktorá sa pri náraze spomalí.

Čo na to Guinnes? Oficiálne zaznamenaná najrýchlejšie letiaca golfová loptička je z roku 2013, keď sa jej rýchlosť vyšplhala až na 349,38 km/h.

Tie úplne najdlhšie údery dosahujú v počiatku rýchlosť 330 a 340 km/h. Hlava palice pri týchto úderoch ukazuje niečo medzi 220 a 230 km/h. V momente úderu je teda loptička skoro o polovicu rýchlejšia než hlava palice.

Aký je priemer u profesionálov a amatérov?

Hráči na PGA dosahujú v priemere rýchlosť 270 km/h s priemernou rýchlosťou palice 182 km/h. Rýchlosť u žien je 225 km/h pri loptičke a 151 km/h pri hlave palice. Amatérski golfisti potom pália v priemere 214 km/h. Pokiaľ chcete vedieť viac, pozrite sem.

Rýchlosť ale ešte nerozhoduje o vašom golfovom ume. Veľakrát je totiž na úkor s presnosťou. Dnešným trendom je teda obmedziť rýchlosť a sústrediť sa na vytýčený cieľ.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.