Ako puttovať vo svahu?

Ani na tak malej ploche golfového ihriska, ktorú predstavujú greeny, sa nevyhnete kopcom alebo hrboľom. Existujú jamkoviská, na ktorých si dokonca aj skúsení hráči vylámu zuby. To preto, že nedokážu správne odhadnúť jeho zakrivenie. Údery navyše tak môžu pekne mrzieť.

Puttovanie na nerovnom greene je obtiažne hlavne kvôli vizualizácii samotného puttu. Začiatočníci a hráči s vyšším handicapom majú navyše tendenciu smerovať loptičku priamo do jamky, aj keď si sklon jamkoviska žiada niečo celkom iné.

Ak sa svah dotýka dráhy vášho puttu zo strany, mali by ste nájsť záchytný bod na vrchole oblúku a zamieriť práve naňho. Nebojte sa mieriť inde. Niektoré greeny sú natoľko strmé, že je hlava vášho putteru nasmerovaná úplne mimo jamku.

Pokiaľ chcete takto obtiažne putty premieňať, musíte sa naučiť sklon greenu čítať. Obetujte tak hodinku alebo dve a zájdite si prečítať na tréningový putting green.

Ako trénovať čítanie greenu?

Opakovane sa snažte trafiť jamku z problémového miesta až do nájdenia bodu vrcholu v oblúku. Potom sa vaša loptička stočí správnym smerom a skončí v jamke. Keď sa vám to podarí, nájdite si iné miesto a skúšajte ďalej.

Pri puttovaní vo svahu platí, že úder do kopca je omnoho jednoduchší než ten z kopca. To by ste mali mať na pamäti už vo chvíli, keď si prihrávate z fairwayu. Preto sa vždy snažte hrať tak, aby ste na nerovnom greene puttovali smerom hore k jamke.

Pokiaľ puttujete z pozície pod jamkou, vaš úder by mal byť kratší, inak totiž riskujete ťažký putt späť.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.