Ako sa obliecť na golf

Golf bol už od svojho vzniku športom určeným pre vyššiu spoločnosť. Dnes však vďaka relatívne dostupným golfovým ihriskám oslovuje širokú skupinu obyvateľstva, a to nielen zbohatlíkov, ako o ňom mnohí hovoria.

Golf si aj napriek rozšírenosti stále zachováva svoj štýl a nepísaný protokol, podľa ktorého by sa mali riadiť všetci jeho hráči. Nielen golfové potreby, golfové palice či loptičky, ale aj vhodné oblečenie je neodmysliteľnou výbavou, ktorú je ale potrebné vyberať s ohľadom na tradície. Prečítajte si, ako sa obliecť na golf tak, aby ste sa vyhli prípadnému faux pas.

Golfové oblečenie v znamení pohodlnej elegancie
Aj v golfe dochádza k postupnému uvoľňovaniu konvencií, no prísť na green v klasickom športovom oblečení by bol obrovský prešľap. Móda tohto športu sa nesie najmä v znamení pohodlnej elegancie, ktorá prispieva k udržovaniu stálej kultúry na športovisku. Základný princíp obliekania sa na golf pre dámy aj pánov je mať na sebe oblečenie, v ktorom sa v prvom rade cítite príjemne, nebráni vám v odpaľovaní a zároveň pôsobí vysoko formálne. Dnes sú však povolené aj mierne výstrelky, no nie vo forme strihov, ale vzorov textílie. Práve rozličné vzory vám ponúkajú možnosť odlíšiť sa od ostatných.

Dámsky a pánsky model golfistu
Vrchná časť dámskeho aj pánskeho golfového oblečenia musí mať bezpodmienečne golier, a to buď klasický, alebo moderný stojatý. Výborné sú najmä polokošele s krátkym rukávom, v prípade chladnejšieho počasia aj s dlhým. Dámy by však nemali nosiť vrchný diel oblečenia, ktorý odhaľuje ramená. Spodný diel tvoria klasické golfové nohavice, buď jednofarebné, alebo so vzorom, najčastejšie pásikmi. Azda najväčší prešľap je prísť na green v rifliach. V lete je možné siahnuť po krátkych nohaviciach, ktoré by sa mali končiť tesne nad kolenami. Ženy majú povolené aj sukne, no rovnako po kolená. Golfový obchod DigitalGolf dodáva, že každý správny golfista musí mať v zálohe kvalitnú nepremokavú bundu, vďaka ktorej ho pri hre nezaskočia ani vrtochy počasia. Ako súčasť golfového vybavenia sú vhodné aj doplnky, ako čiapka so šiltom či rukavice.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.