Ako sa odnaučiť pull

Zatiahnutá rana alebo tiež pull, nie je v golfe žiadna rarita. Sem tam ju zahrá skoro každý. Dá sa povedať, že ide o opak zatlačenej rany. Tá svojím výsledkom pripomína slice, zatiahnutá rana končí podobne ako hook naľavo od cieľa. Rozdiel hľadajte v trajektórií rán. Hook začína vpravo a za letu sa stáča doľava. Zatiahnutá rana letí doľava od začiatku.

Problémom je opäť nesprávna dráha švihu. Ruky a paže sa pri švihu k loptičke dostanú príliš ďaleko od tela. Hlava palice sa potom pohybuje k loptičke v dráhe švihu zvnútra von. Ak je potom úderová plocha palice kolmá k dráhe švihu, loptička smeruje doľava.

Zásadné je tiež klásť dôraz na polohu loptičky. Tá by mala byť oproti ľavej päte. Pokiaľ ju máte pri prednej nohe, palice povedie k loptičke po nesprávnej dráhe a riskujete, že úder zatiahnete.

Ďalšou príčinou tohto nežiadúceho úderu je zlý pohyb bokov na začiatku prešvihu.

Aj keď vám rana skončí vľavo od cieľa, nemusí byť nutne zatiahnutá. Problém môže nastať totiž v nesprávnom mierení. Pamätajte teda, že chodidlá, boky a ramená musia mieriť priamo na cieľ, aby loptička skončila presne tam, kde chcete.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.