Ako sa starať o golfové palice?

Poznáte to, vaše staré palice vám už nepália tak, ako by ste si predstavovali a preto sa rozhodnete pre nové. Týždne vyberáte, zvažujete najrôznejšie technické vymoženosti, čítate recenzie a spovedáte trénerov a skúsenejších hráčov. Nakoniec vyberiete parádnu výbavu, z ktorej nemôžete spustiť oči. Pár mesiacov však uplynie a zrazu sa z vašej nablýskanej pýchy stanú palice so zašpinenými gripmi a upchatými drážkami. Vašu výbavu ste práve degradovali na úroveň, za ktorú by ste zaplatili len zlomok pôvodnej ceny.

O svoje palice sa dôsledne starajte. Nielenže vám vydržia dlhšie, ovplyvnia aj kvalitu vašej hry. Ako na to?

Používajte uterák Profesionálni hráči v televízii to nerobia pre nič za nič. Po každej rane palicu utrú. Hlina, kamienky a nečistota neupchajú jej drážky a tak bude kontakt s loptičkou výrazne lepší.

Používajte headcovery
Či už svoj bag po ihrisku vozíte alebo ho nosíte rovno so sebou na chrbte, palice o seba stále ťukajú a tým dochádza k ich poškodeniu. Nasaďte im na hlavu head cover, nech sú ako v bavlnke.

Starajte sa o šafty
Je veľmi dôležité aspoň dvakrát za sezónu šafty navoskovať. Pokiaľ tak urobíte, nebude sa vám sa nich zadržovať voda a vlhkosť.

Po každej hre palice umyte a osušte
Len čo dohráte poslednú jamku, vezmite svoje palice pod sprchu. Zmyte povrchovú nečistotu i hlinu v drážkach, zamerajte sa i na šaft. Potom ich dôkladne osušte, mokré palice sú totiž v neoprénovom vaku vystavené riziku korózie.

Vyhnite sa pri čistení oceľovej kefe
Tá vám na paliciach spôsobí škrabance a otupí drážky. Tiež sa zbavíte ochrannej vrstvy a palice vám môžu zhrdzavieť.

Dávajte pozor na teplotu
Nenechávajte palice na miestach, kde nie je stála teplota. Rizikovými miestami sú garáže a vonkajšie kôlne, ktoré sú vystavené zmenám teploty.

Kontrolujte ferulky
Z času na čas skontrolujte, prípadne utiahnite umelohmotné krúžky na krčku palice. Vďaka neustálym nárazom sa totiž môžu uvoľniť.

Všetky dôležité veci ako sú uteráky, headcovery a ďalšie, nájdete u nás v obchode www.digitalgolf.sk


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.