Ako si vybrať golfové topánky?

Na výbere golfových topánok by ste si mali dať záležať. Predsa len v nich behom jednej hry nachodíte hoci aj 7 km. A ako si teda vybrať tie pravé? U golfových topánok je najdôležitejšie, aby ste sa v nich cítili pohodlne. Zároveň vám musia poskytovať dostatočnú oporu.

Existujú topánky tradičné, atletické a bezspajkové. Tradičné golfové topánky sú vyrobené z kože, sú odolné a trvanlivé, nie sú však pružné a priedušné. Z toho dôvodu dnes profesionáli využívajú predovšetkým atletické topánky. Sú totiž veľmi pružné, ľahké a tiež pohodlné. Môžu byť vybavené tiež spajkami.

Pohodlie pri hre

V nových topánkach by ste mali mať rozhodne dostatok miesta pre pohyb prstov. Zároveň však musia byť pevné a pohodlné. Nemala by vám v nich noha plávať, kľudne môžu byť aj menšie než topánky klasické.

Topánky do každého počasia

Golfové topánky by mali byť odolné voči vode. Dobrou voľbou sú topánky s Gore-Texovou membránou, ktorá prepustí len vzduch a žiadnu vodu.

Spajk

Podobne ako futbalové kopačky majú aj golfové topánky hroty pripevnené k podrážke. Ich funkcia je to, že sa zaryjú do trávy a poskytujú oporu. Nevýhodou je ich rýchle opotrebenie a zákaz nosiť do vnútorných priestorov. Sú vymeniteľné, ale aj tak sa v nich chodí horšie než v klasických topánkach. Alternatívou sú bezspajkové topánky, ktoré sú veľmi ľahké, pohodlné a môžete v nich kamkoľvek.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.