Ako trénovať hru z bunkeru?

Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Porekadlo, ktoré platí snáď úplne všade. Ani v golfe to nie je výnimkou, aj keď v našom prípade ide skôr o pieskovisko. Preto sme si pre vás pripravili pár tipov, ktoré vám ukážu, ako odpaly z piesku trénovať efektívne.

Trénujte v tvrdom piesku 
Pôjde vám to lepšie. Ale čo keď je v bunkri veľké množstvo piesku a ten je príliš sypký? Vezmite kúsok drevenej doštičky a vsuňte ju približne 3 centimetre pod povrch piesku. Vytvoríte si tak tvrdú základňu, ktorá vám umožní jednoduchšie prešvihnutie hlavy palice i jej odraz od povrchu piesku.

Nemeňte veľkosť náprahu 
Dĺžku odpalu sa nesnažte regulovať výškou náprahu, ale radšej množstvom piesku, ktoré pri údere vezmete so sebou. Čím viac piesku, tým kratší odpal a naopak.

Nemajte z piesku rešpekt 
Keď viete, ako loptičku z piesku zahrať, nie je to vôbec zložité. Pristupujte ku hre z bunkru ako ku štandardnému úderu.

Technika švihu sa v bunkri líši 
Švih pri hre z piesku nie je zhodný s klasickým švihom. Zaujmite mierne otvorený postoj s loptičkou zhruba v ose tela. Aby sa vám loptička nezarezala do piesku a lepšie sa od sypkého povrchu odrazila, mierne ju otvorte. Os svojho tela sa snažte držať bez zmeny, neprenášajte váhu vpravo. Váš náprah by mal byť strmý a udrieť do piesku 5 až 10 centimetrov pred loptičkou. Dbajte na to, aby ste palicou loptičku prešvihli a nezasekli sa. Majte tiež na pamäti, že smer švihu musí byť mierne vľavo od vášho cieľa.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.