Ako vybrať golfovú rukavicu pre začiatočníka?

Golfová rukavica je výbavou, ktorá vás sprevádza takmer pri každom údere. Jej vhodný výber pre začínajúceho golfistu nie je nijako zložitý, napriek tomu vám v našom článku ukážeme, podľa akých pravidiel by ste mali postupovať.

Na akú stranu hráte? Najväčším úskalím je rozhodnúť sa, na ktorú ruku si rukavicu zadovážite. Neplatí tu totiž vždy pravidlo, že praváci na ľavú ruku a naopak. Existuje totiž veľké množstvo hráčov, ktorí píšu pravou ale hrajú naľavo.

Na akú ruku teda rukavica patrí?
Rukavicu by ste mali mať nasadenú na ruke, ktorá je pri držaní palice bližšie k jej koncu. Pri výbere v obchode si teda zoberte palicu do ruky a presvedčte sa, na akú stranu naozaj hráte.

Kožená alebo syntetická?
Pokiaľ s golfom len začínate, iste bude mať väčší zmysel investovať do lacnejšej syntetickej rukavice. Na jednej strane sa kvôli nesprávnemu držaniu palice dosť opotrebováva a zabrať jej dá aj intenzívny tréning. Musíte sa skrátka zmieriť s tým, že rukavica je spotrebným tovarom a predovšetkým v začiatkoch ju tak budete musieť z času na čas vymeniť.

Aký je medzi nimi rozdiel?
Rozdiel medzi syntetickou a koženou poznáte až vo chvíli, keď vezmete do ruky palicu. Pravá koža vám pri jej uchopení dá pocit lepšieho kontaktu.

Akú zvoliť veľkosť?
Vaša rukavica by vám mala padnúť tak akurát. To proste poznáte. Je teda dôležité, vyskúšať si ju pred zaobstaraním priamo v obchode. Pokiaľ si kúpite rukavicu menšiu, bude vás škrtiť, tá väčšia vám zasa bude prekážať pri odpale.

Prečo vlastne rukavicu používať?
Sú hráči, ktorí sa bez rukavice bez problémov obídu. Pri tréningu, kedy odpal strieda odpal, ju ale ocení takmer každý. Bez nej vám totiž na ruke vzniknú pľuzgiere a nepríjemné odreniny. Rukavice tak plnia predovšetkým ochrannú funkciu. Ďalšou jej funkciou je priľnavosť ku gripu. S ňou tak budete mať nad svojím odpalom väčšiu kontrolu.

Pozrite, aké rukavice pre vás máme www.digitalgolf.sk


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.