Hybrid alebo železo?

Hybrid je golfová palica, ktorá dnes pozvoľna preberá miesto dlhým železám. Hodiť sa vám bude predovšetkým pri hre v horších terénoch alebo vo vysokej tráve. Vďaka jeho dlhej dutej hlave pre vás nebude tráva mimo fairway veľký problém. Jeho úzke a malé líce sa v nej navyše menej zasekáva.

Čo sa týka spinu, ten hybridov generuje menej než dreva a naopak viac než železa. Vďaka tomu loptička ľahšie zastaví tam, kde chcete. Palica tiež veľa odpúšťa a pre svoju univerzálnosť sa dá využiť v najrôznejších situáciách.

Loft
Lofty hybridov sa pohybujú niekde medzi 18 a 27 stupňami. Dokážu sa tak ľahko vyrovnať železám nižších čísiel. Ich odpaly navyše dosahujú väčšie vzdialenosti. Oproti fairwayovým drevám sú však s rovnakým loftom znateľne kratšie.

Shaft
Shaft má značný vplyv na kontrolu loptičky. Čím je kratší, tým máte loptičku viac pod kontrolou a naopak. Kvôli zníženiu váhy sú shafty najčastejšie vyrábané z grafitu. V porovnaní s fairwayovými drevami sú o 4 až 7 cm kratšie. Oproti železám je ich shaft o niečo dlhší.

Nastaviteľnosť
Rovnako ako niektoré drevá, aj hybridy disponujú možnosťou prenastaviť loft až o 5 stupňov. Menej častý je už nastaviteľný smer lícu palice a dodatočné závažia pre úpravu jej ťažiska.

Hybridy dnes predstavujú náhradu za železá 2 až 5. Sú vhodné pre hru z vysokej trávy i z fairwayu. Odpaly sú dlhšie a rýchlejšie zastavujú. Pokiaľ vám však vyhovujú nižšie trajektórie letu a dlhšie zastavovanie loptičky, nebude pre vás hybrid to pravé.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.