„Mladá krv“ golfu - FootGolf

Footgolf, zmes futbalu a golfu. Šport, ktorý si vyžaduje štandardnú futbalovú loptu, zatiaľ čo samotná hra sa odohráva na golfovom ihrisku a rovnako aj rešpektuje golfové pravidlá. Úplne prvým FootGolfovým turnajom bolo stretnutie holandských a belgických profesionálnych futbalistov zorganizované dvoma športovými novátormi Michaelom Jansenom a Basom Korstenom.

 Pýtate sa ako sa futbalová lopta dostane do malinkej jamky určenej pre golfovú loptičku? Žiadne čary. „Jamky musia spĺňať štandard svetovej FootGolfovej Asociácie FIFGA, a to 53 cm priemer a hĺbku minimálne 25 cm. Dresscode je stanovený a hráč ho musí dodržiavať, futbalové kopačky a tričká bez goliera nie sú povolené“. 

„FootGolf sa hrá na krásnych golfových ihriskách, kam sa človek bežne nedostane a výhodou je to, že ho môžu hrať naozaj všetci, bez rozdielu pohlavia či veku. A povedzme si úprimne, do Footgolfovej jamky sa trafíte ľahšie než do golfovej“. – zavtipkoval na tému aktívny Footgolfový a bývalý futbalový hráč Fero Klínovský ml. 

Pôvodne sa FootGolf hrával vo verejne dostupných parkoch, vplyvom času a narastajúcej popularity začali vznikať FootGolfové ihriská a asociácie zastrešujúce túto športovú novinku aj u nás na Slovensku.

„Slovenská FootGolfová asociácia (SFGA) začala fungovať v roku 2014, následne založil Fero Klínovský ml. prvý FootGolfový klub. Samozrejme snažíme sa budovať nové ihriska, zatiaľ ich na Slovensku mame 9. Aktuálne sa však zameriavame skôr na nábor nových hráčov, nakoľko je ihrísk už pre nás dostatočný počet. Na turnajoch sa hrajú aj juniorské kategórie a v minulosti sa už uskutočnilo mnoho FootGolfových turnajov. “ – približuje situáciu prezident SFGA Jaroslav Šnajdar. 

Ďalej vysvetľuje: „Všeobecne je na Slovensku neveľký počet golfistov a podľa mojich informácii sa ich počet nezvyšuje, skôr stagnuje. Opačne je to medzi nami hráčmi FootGolfu, náš počet sa neustále zvyšuje. “

„V poslednej dobe sme sa stretli s podpornou FootGolfu aj u hráčov golfu, táto „mladá športová krv“ je pre golfové ihriská zaujímavá zo spoločenského aj ekonomického hľadiska. Hráči FootGolfu dokážu pomôcť napríklad s réžiou ihriska, ktorá stojí nemalé peniaze. “

FootGolf nielenže veľmi elegantne spája dva diametrálne odlišné športy, spája aj dve odlišné komunity hráčov. Športová novinka sa teší očividne narastajúcej popularite a ak máte chuť,  príďte si vyskúšať 9 jamkové, plne štandardizované ihrisko FootGolfového areálu Čierna voda, pri ****Hoteli AGATKA v Bratislave.

Viac informácií o možnostiach ihriska sa dozviete na Facebookovej stránke Footgolfový areál Čierna Voda.
 

 


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.