Najčastejšie porušované pravidlá

Golfové pravidlá nie sú práve relaxačným čítaním, tie základné by mal však poznať úplne každý, kto si hovorí golfista. Veľa hráčov ich aj napriek tomu porušuje – buď nevedomky alebo úmyselne. Väčšinou sa tak deje pri priateľských súbojoch, kde to až tak nevadí, ale na turnaji je to veľký malér. Poďme sa teda pozrieť o aké pravidlá najčastejšie ide a čo nám vlastne hovoria.

Poskytnutie rady
„Čím si to hral?“ Táto otázka je bez pochýb označovaná ako žiadosť o radu. Pokiaľ druhý hráč odpovie, je rada na svete. Dávajte si na to v súťažiach pozor. Výnimkou je situácia, keď už obidvaja hráči svoj odpal vykonali.

Pýtať sa pri hre smiete len na všeobecne známe fakty, ako sú pravidlá alebo vzdialenosti.

Založenie v prekážke
Pokiaľ sa chystáte hrať z územia označeného ako vodná prekážka, nezabudnite, že ste za kolíkom a teda nemôžete založiť palicu za loptičku. V piesku ani vo vode sa nesmiete dotýkať povrchu. V prekážke nesmiete navyše ani manipulovať s voľnými prírodnými predmetmi, čo je v poli celkom bežné.

Dropovanie pri vodnej prekážke
Nepleťte si možnosť spustenia loptičky pre žltú a červenú vodu. Často sa stáva, že sa hráči pri žltej vode snažia dropovať na „dve palice“. Tým ale porušujú pravidlá.

Naproti tomu sa však často zabúda na spustenie loptičky na líniu tvorenú fangľou a miestom, kde pôvodná loptička naposledy prekročila hranicu prekážky.

Zlepšenia postoja alebo polohy loptičky
Nesmiete si zlepšovať postoj alebo polohu loptičky tým, že budete prenášať, ohýbať alebo lámať nepohyblivé predmety, stromy či nerovnosti v tráve.

Stratená loptička
Poznáte všetky možnosti, ktoré máte pokiaľ zahráte loptičku mimo ihriska?

  • Hrať loptičku tak ako leží
  • Dropovať
  • Dropovať s jedným trestným odpalom

Ak ste však hrali s provizórnou loptičkou, nemôžete urobiť ani jedno z vyššie uvedených. To sa skrátka musíte vrátiť tam, odkiaľ ste hrali posledný odpal.

Pamätajte tiež, že nesmiete hľadať zatúlanú loptičku dlhšie, než povolených 5 minút. Čas sa však meria až do chvíle, keď sa do hľadania zapojí autor strateného odpalu. Spoluhráči vám tak môžu pomôcť mimo časový limit.

Provizórna loptička
Pokiaľ chcete hrať provizórnu loptičku, musíte to jasne oznámiť. Inak by sa vaša loptička počítala ako ďalší odpal. A keby ste tú pôvodnú náhodou našli, hrať s ňou nesmiete – hra s nesprávnou loptičkou znamená ďalší postih.

Nehrateľná loptička
Pokiaľ sa vám stane, že nie ste schopný svoju loptičku odohrať, môžete sa s pripočítaním jedného trestného odpalu vrátiť na miesto pôvodného odpalu a hrať znova. Najprv ale musíte spustiť loptičku za pôvodným miestom na línii tohto miesta a jamky alebo ho spustiť do vzdialenosti dvoch palíc od miesta, kde sa stratila.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.