Nepísané golfové pravidlá musíte dodržiavať

Golf nie je len o hre a pravidlách v nej. Je aj o čestnosti a ohľaduplnosti, ktoré sú tými najdôležitejšími zásadami. Práve pri hre, akou je golf, sa dá veľmi ľahko podviesť, preto každý z účastníkov hrá na svoju vlastnú česť. Z toho dôvodu existujú akési polooficiálna zdvorilosti či pravidlá a hráči by ich mali nielen ovládať, ale aj dodržiavať. Zásady sa delia na dve dôležité a to na správanie sa počas hry na ihrisku a starostlivosť oň.

Oblečenie
Hráči musia byť primerane oblečení. Nesmiete mať na sebe džínsy, v nich vás totiž ani nepustia na ihrisko. Muži nosia šortky, nohavice, a ženy zas sukne. Športovo-elegantný štýl golfového oblečenia spĺňa všetky požiadavky na pohodlnú a výkonnú hru a je zároveň v súlade s etiketou.

Nezdržujte!
Pamätajte, že na ihrisku nie ste iba vy. A pokiaľ je plné, musíte myslieť predovšetkým na to, aby ste ostatných nezdržiavali. Samozrejme, neznamená to, že musíte behať po ihrisku, ale ak golfovú loptičku nenájdete do piatich minút, hrajte s náhradnou. Aj jamku odohrajte čo najrýchlejšie, opustite green, nech si môže zahrať aj ďalšia skupina. Pravidlom je tiež, že ak sa za vami nachádza rýchlejšia skupina, pustíte ich pred seba.

Odložte mobilné telefóny!
Je nevhodné používať mobil počas hry. Ten bude rozptyľovať nielen vás, ale aj vašich spoluhráčov.
Nikdy nekomentujte!
Nesnažte sa hrať na najmúdrejšieho a komentovať výkony spoluhráčov. Aj keď ste lepší ako oni, nechajte ich na pokoji a neraďte im, ako sa mali zachovať či odpáliť loptičku. Teda, ak vás o to sami nepožiadajú.

Nezabudnite na pokoj
Keď sa niekto pri vás snaží odohrať svoju časť, zastavte a stíšte sa. Nikto sa nemôže sústrediť, ak vedľa neho niekto huláka. Berte ohľad na ostatných, ak chcete, aby oni brali ohľady na vás.

Starajte sa o ihrisko
Ak nejako poškodíte terén, predtým ako stanovisko opustíte, zahlaďte ho. Ani golfové bagy neukladajte na green, aby ste sa vyhli rôznym pošramoteniam povrchu. Pokiaľ spiky na vašich topánky vytvoria v greene nejaké diery, tiež to po ukončení hry dajte do poriadku.

Keď má hráč svojho caddyho
Nosič golfových palíc – caddy má omnoho viac funkcií ako len samotné nosenie palíc. Taktiež drží vlajky, zisťuje smer vetru, pomáha vybrať správnu palicu a navyše podporuje hráča a udržuje ho pri úsmeve a v pohode. Aj na caddyho sa ale vzťahujú pravidlá, ktoré musí dodržiavať a keď ich nedopatrením poruší, body sa strhávajú hráčovi, pre ktorého pracuje.

Mnohí si prácu caddyho vychvaľujú a v žiadnom prípade by sa bez neho nezaobišli. Skúsení a zbehlí caddy vám poskytne nielen mnoho rád, ale aj morálnu podporu. Môže ísť o blízkeho priateľa či ostrieľaného hráča.

Ako vidíte, na všetkých golfistov sa vzťahujú isté pravidlá, ktoré musíte za každú cenu dodržiavať. Preto dbajte na to, aby ste na ostatných svojou čestnosťou spôsobmi urobili dojem.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.