Užívajte si svoj tréning!

Znie to jednoducho, ale veľa golfistov berie precvičovanie ako nutné zlo. Ak patríte medzi nich, skúste použiť svoju predstavivosť, buďte súperom sami sebe, urobte si z tréningu zábavu, rovnakú, akú prežívate počas hry na ihrisku. Nakoniec, o to práve ide, nie? :)

Uvediem vám jednoduchých 6 pravidiel, prečo by ste práva vy mali trénovať.

1. Zmena je základ života: 

Cvičte rôzne situácie tak, aby sa váš tréning podobal skutočným situáciám na ihrisku. Venujte krátkej hre toľko času, koľko venujete nacvičovaniu odpalov. Najväčšia chyba je dať 50 odpalov a potom 5 patov na ceste k autu. Po každom tréningu si spomeňte jak ste hrali a na pomer odpalov na ihrisku.

2. Zahrajte si krátku hru: 

Zoberte si zopár loptičiek a zamierte na green. Zahrajte si pár pattov, predtým než sa vrhnete na odpaly. Keď strávite 15 minút krátkou hrou a ďalších 15 hrou asi na 50 metrov, krásne si zahráte a pripravíte sa na odpaľovanie. Navyše je krátka hra ideálna na získanie správneho rytmu a tempa.

3. Vždy si zvoľte pri odpale jasný cieľ: 

Nech je to 5 metrový pat, alebo 200 metrový odpal, vždy si stanovte cieľ, kde by mala loptička skončiť. Zatiaľ čo pri patovani je cieľ jasný (jamka na greene), určenie cieľa pri dlhom odpale vyžaduje trocha predstavivosti. Ale vy si určite poradíte a zvolíte si dosiahnuteľný cieľ a nepreceníte svoje schopnosti. Dôležité je aby ste si presne vymedzili svôj cieľ. Nepovedzte si len, že loptička má skončiť tam niekde na ferveji, ale zvoľte si napríklad malý strom v požadovanej vzdialenosti a zamierte všetko svoje úsilie naňho. Presnejšie informácie o danom ciele dávajú vaším svalom lepšiu šancu na dosiahnutie požadovaného výsledku.

4. Kvalita má prednosť pred kvantitou:

Odolajte pokušeniu naplniť kôš 100 a viac loptičkami, keď ste sa rozhodli stráviť poobedie na driving range. Snažte sa poučiť z každého úderu a to zaberie trocha času. Keď úder zkazíte, venujte chvíľu zamysleniu, prečo sa loptička chovala tak jak sa chovala. Analýzou vašich nepodarených úderov sa ich počet časom zredukuje. 

5. Vychladnite znova pri krátkej hre:

Zoberte pár loptičiek a precvičte si hru z bankru, alebo zájdite na green a cvičte patovanie.

6. Cvičte metrové a krátke paty:

Ak zle zahráte metrový pat, je to rovnaké, ako zahrať zlý odpal do vodnej prekážky. Neprehliadajte dôležitosť patovania, obzvlášť na krátku vzdialenosť. Skúste zahrať niekoľko 10 metrových patov po sebe. Jednoduché, hovoríte? Skúste si to.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Pružnosť a výborná komunikácia

Overený zákazník,

Kvalita a rýchlosť

Overený zákazník,

Super pristup, vzdy ochotne poradia a vysvetlia.

Overený zákazník,

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.