Kategórie

Informácie a novinky zo sveta golfu


„Mladá krv“ golfu - FootGolf

Footgolf, zmes futbalu a golfu. Šport, ktorý si vyžaduje štandardnú futbalovú loptu, zatiaľ čo samotná hra sa odohráva na golfovom ihrisku a rovnako aj rešpektuje golfové pravidlá. Úplne prvým FootGolfovým turnajom bolo stretnutie holandských a belgických profesionálnych futbalistov zorganizované dvoma športovými novátormi Michaelom Jansenom a Basom Korstenom.

Čitať viac…

Golfové módne oblečenie vás uchráni aj proti počasiu

Golf – hra, ktorej sa venujú ľudia po celom svete už stáročia, má tiež niekoľko pravidiel. Okrem hracích pravidiel je dôležitý aj výzor golfistu. Na ihrisko si nemôžete vyjsť oblečení len tak v čomkoľvek. Muži obvykle nosia nohavice (pozor nie džínsy!) alebo šortky, ak je vonku slnečno. Ženy zas sukne, šortky a dlhé nohavice. Oblečenie však nemá spĺňať len kritéria etikety, ale aj ďalšie požiadavky.

Čitať viac…

Nepísané golfové pravidlá musíte dodržiavať

Golf nie je len o hre a pravidlách v nej. Je aj o čestnosti a ohľaduplnosti, ktoré sú tými najdôležitejšími zásadami. Práve pri hre, akou je golf, sa dá veľmi ľahko podviesť, preto každý z účastníkov hrá na svoju vlastnú česť. Z toho dôvodu existujú akési polooficiálna zdvorilosti či pravidlá a hráči by ich mali nielen ovládať, ale aj dodržiavať. Zásady sa delia na dve dôležité a to na správanie sa počas hry na ihrisku a starostlivosť oň.

Čitať viac…

Golfové zážitky bez ohľadu na počasie

Golf je obľúbenou vonkajšou aktivitou, ktorej prichádza na chuť stále viacej ľudí. Pomaly sa mu tak darí zbavovať nelichotivého označenia, že je len doménou bohatých. Golfové vybavenie však zoženiete pomerne výhodne, obzvlášť, keď si miesto jednotlivých palíc zaobstaráte kompletný set. Ten obsahuje sadu základných palíc, ktoré sú umiestnené v praktickom golfovom bagu. Potom už stačia len golfové loptičky a môžete sa pustiť do hry.

Čitať viac…

Je golfová hra vaša vášeň?

Ak áno, tak ste určíte rovnako ako my prepadli čaru tejto hry gentlemanov. Je prirodzené, že keď sa človek pre niečo nadchne, tak chce vedieť viac a hľadá informácie. Častým zdrojom informácii je internet, knihy, DVD ...

Čitať viac…

Ako sa odnaučiť pull

Zatiahnutá rana alebo tiež pull, nie je v golfe žiadna rarita. Sem tam ju zahrá skoro každý. Dá sa povedať, že ide o opak zatlačenej rany. Tá svojím výsledkom pripomína slice, zatiahnutá rana končí podobne ako hook naľavo od cieľa. Rozdiel hľadajte v trajektórií rán. Hook začína vpravo a za letu sa stáča doľava. Zatiahnutá rana letí doľava od začiatku.

Čitať viac…

Ako si vybrať golfové topánky?

Na výbere golfových topánok by ste si mali dať záležať. Predsa len v nich behom jednej hry nachodíte hoci aj 7 km. A ako si teda vybrať tie pravé? U golfových topánok je najdôležitejšie, aby ste sa v nich cítili pohodlne. Zároveň vám musia poskytovať dostatočnú oporu.

Čitať viac…

Ako sa zbaviť „gagarinov“

Ako lob by bol výstavný, jeho autor ho však myslel trochu inak. Z vysokej výšky padajúci úder, ktorý sa znesie len pár metrov od miesta odpalu. Pokiaľ máte v ruke drevo, ide o podídený drive a tiež veľkého strašiaka skúsenejších golfistov.

Čitať viac…

Aká je rýchlosť golfovej loptičky?

Aká je rýchlosť golfovej loptičky a kedy v histórii letela najrýchlejšie? A aká rýchla je vlastne hlava palice? Čítajte ďalej a budete múdrejší.

Čitať viac…

Omráčil ma čerstvý vzduch a neuveriteľné výhľady na Tatry

Vysoké Tatry sú bezpochybne jedno z najkrajších miest na Slovensku, stále boli pre mňa oázou oddychu a zdrojom energie. Už ako dieťa som chodieval veľmi rád na prechádzky ku vysokohorským chatám v horúcom lete, farebnej jeseni, ale aj mrznúcich zimách. Dnes mám 22 rokov a na mojej láske k horám sa nič nezmenilo, akurát k nej pribudla ďalšia príjemná aktivita – golf!

Čitať viac…

Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti SVK Investments s.r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďalšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti SVK Investments s.r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja.